Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Deicide – To Hell with God

Před nedávnem vyšlo nové album kapely Deicide. Death metal ze staré školy má vše, po čem „headbangerovo“ zkažené srdce touží. Zběsilé tempo, hrůzostrašné vokály a opar kontroverze, který kapelu provází už od jejího vzniku. Aby taky ne, když má frontman Glenn Benton na čele vypálený obrácený kříž. Ale dokáže se novinka prosadit?

Jedním slovem: ANO! To Hell With God patří mezi vrchol toho, co kapela dosud vytvořila. Album je neuvěřitelně konzistentní a nenechá vás vydechnout. Přitom si zachovává „feeling“ 90. let, kdy death metal vzkvétal. Jak už samotný název napovídá, kapela si stále drží anti-křesťanskou image a nejedna skladba se vysmívá Bohu a hází mu hovna do oken.  Co se samotných textů týče, tak Benton zlepšil výslovnost a frázování a jde mu mnohem lépe rozumět, než na předchozích deskách. Přibylo i více vysoko položených ječáků. Když už jsme u toho vokálního projevu, Deicide mají jedny z technicky nejlepších growlů, jaké jsem kdy slyšel. Rovnat by se mu mohl jedině Mikael Akerfeldt (Opeth, Bloodbath). Kytary se dobře doplňují. Sice jsou místy hůře čitelné, ale to připisuji na vrub rychlosti. Kdeco se v tom bordelu ztratí. Naprosto perfektní jsou sóla. Mají lehce heavy metalový zvuk a do skladeb sednou jako křesťan na kůl. K bicím ani žádné výhrady mít nelze. Dvojšlapka z pekla a blastbeaty od samotného Lucifera. Bohužel ani u téhle desky se nemohu ubránit pocitu monotónnosti. Inovace na úkor tempa by někdy neškodila. A tím nemyslím monotónnost v rámci alba, ale spíše v rámci skladeb. Hlavní riff většinou vystřídá nějaké prasácké zrychlení, které přejde do sloky a refrénu, pak do sóla a celý proces se v podstatě opakuje. I přes těch pár křížů na kráse mi však deska udělala radost.

Samozřejmě, že s novým albem bude i turné. Bohužel zatím nemají namířeno do ČR. Nejbližší koncerty jsou v Polsku (4/5. 7. 2011) a Metalcamp na Slovinsku (11. – 17.  7. 2011). Třeba nás překvapí a ukážou se na Brutalu. To by aspoň trochu vylepšilo letošní ročník, který v porovnání s Masters vypadá dost uboze.

Verdikt? Berte, i kdybyste museli zapálit kostel! Tahle deska má koule. A pořádně krvavé! 8,5/10

Na závěr pár slov o hlavním vyjebanci kapely, Glennu Bentonovi. Jak už jsem zmiňoval, nechal si čelo ocejchovat obráceným křížem. Prohlašuje, že má přímé duševní spojení s Luciferem, který mu nařizuje co má říkat a o čem psát. I přes zřejmý příklon k satanizmu, odsuzuje LaVeyovu Církev Satana jako organizované náboženství. Jednou se Glenn veřejně přiznal k tomu, že zaživa upaluje hlodavce, což mu vyneslo pokus o atentát. Nějaký hajzl z ochrany zvířecích práv mu do auta nainstaloval bombu. Benton prohlašoval, že ve 33 letech spáchá sebevraždu, aby dosáhl života opačného od Ježíše Krista. Jak vidno, nic takového se nestalo. Díkyďáblu, protože kapela by bez jeho velevypíčenosti určitě nenašla ekvivalentní náhradu.

Autor: Nesthor

Reklamy

One response

  1. Pingback: Tipy k poslechu …i tanci! « methalllblog

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s