Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Vraždy na ďáblův rozkaz

24. března 2005 odvysílala BBC dokument o sérii okultních vražd, které se udály v roce 2004. Hlavním problémem celé kauzy už je samotný název snímku – Death metal murders. Přitom s death metalem jako takovým to má společného skutečně minimum. Celá kauza se točí kolem šestnáctiletého Fabia Tollise, který se stejně starou přítelkyní Chiary Marino zmizel jedné noci z baru a o šest let později našli jejich těla v hrobě kdesi v prdelovicích v Sommě Lombardo na severu Itálie. V momentě, kdy se u mrtvé dívky v pokoji našlo několik okultních relikvií a vyplul na povrch fakt, že celá skupina, která byla do incidentu zapletena, byli metal fans jak vyšití, mohli jsme se všichni těšit na to, co za sračky na adresu metalu zase uslyšíme.

Incident není k smíchu ani omylem. Aktéři založili sektu Beasts of Satan, a protože jediné vodítko, které se mezi delikventy dalo najít, byl death metal, obvinění na sebe nenechala dlouho čekat. Umlácení kladivem, donucení k sebevraždě, zastřelení, pohřbení za živa. Výpis „rituálních“ vražd Satanových zvířat je brutální a hrůzostrašný. Jenže jak už to tak bývá, tahle kauza rozpoutala lavinový efekt. Opět se na světlo světa začaly vytahovat spálené kostely v Norsku, nějaký eunuchoidní kněz volá po zakázání death metalu, umělci jsou souzeni za obsah textů a muziku, kterou skládají.

Osobně v žádném případě takové věci neschvaluji. Tím mám na mysli vraždy, pálení kostelů, nejsem satanista. Problém, který mě tankuje tkví v interpretaci jádra zla. V hudbě.

Fabio Tollis

Dokument dělal očividně někdo, kdo se k death metalu dostal přes knihy. V redakci dostal úkol: „Hej, ty! Natoč o vraždách v Itálii a udělej to tak, že za to můžou satanisti a za satanisty může metal.“ Tak se pan dokumentarista sebral, přečetl si něco na netu, zjistil, že death metal je špatnost nad špatnost a jal se dokumentaristovat. Přitom death metal už ze samotné podstaty není satanistický. Samozřejmě texty jsou o brutálních věcech, ale kromě pár kapel (Deicide – ve snímku se k problému vyjadřuje i Glenn Benton, nutno podotknout, že nezvykle rozumně) je satanizmus předností black metalu. Dokonce je v dokumentu věta – „Nikdo mi nemůže oponovat, když řeknu, že metal je spojen se satanizmem. Je neodlučitelný.“

Chiana Marino

To kurva můžu oponovat! Death metal je samozřejmě explicitní zobrazování brutality, znetvoření těl a zabíjení. V poslední době taky kritkikou společnosti, ale vemte si samotné zakladatele death metalu – Death. Na žádné skladbě nenajdete slovo Satan. A Death neuvádím jako jedny z mála, ba naopak.

Celá problematika škodlivosti tvrdé hudby na výchovu mladých je hovadina. Pokud prožíváte špatné dětství, trpíte depresemi a máte problémy všude, kam se podíváte, tak je katalyzátorem pro pohromu naprosto všechno. Počítačové hry, metal, hip-hop, drogy, alkohol, porno. Jestli je jedinec normálně uvažující lidskou bytostí, tak jediný vliv, kterou na něj hudba bude mít, se projeví maximálně ve stylu oblékání. Neznám posluchače Cannibal corpse, kteří by mlátili lidi do držky kladivem.

A chudáci zesnulí teď budou považováni za slabomyslnépošuky, kteří se nechali strhnout na scestí hudbou. Přitom skutečný problém byl v jejich přátelích, kteří byli chorými vyjebanci a hajzly.

Suma sumárum je dokument sranec. Rodině, která přišla před šesti lety o své milované přeji upřímnou soustrast. Dokumentaristovi přeji, aby ho Satan oklátil do zadku.

Celý dokument můžete shlédnout na youtube. Teda pokud umíte anglicky, nebo jste schopni přečíst řecké titulky.

Autor: Nesthor

Reklamy

4 komentáře

 1. Richard

  Pěkně jsem se pobavil a možná když si budu chtít vybít hněv, tak se někdy i na ten dokument podívám. Jen by to ještě chtělo u příspěvků zveřejňovat, kdo je jejich autorem.

  Březen 1, 2011 (1:07 pm)

 2. richard: zatím sem v tomto hajzlovském redakčním systému nenašel, jak ta jména zobrazovat. asi to tam budem muset dopsat ručně 😀

  Březen 1, 2011 (6:24 pm)

 3. Richard

  Jméno na konci textu úplně stačí 😉

  Březen 1, 2011 (6:30 pm)

 4. Suree

  „A chudáci zesnulí teď budou považováni za slabomyslné jedince, kteří se nechali strhnout na scestí hudbou. Přitom skutečný problém byl v jejich přátelík, kteří byli chorými vyjebanci a hajzly.“

  hledej chybu smudlo 🙂

  jinak zatim zajimavy blog …

  Březen 1, 2011 (8:24 pm)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s