Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Jak se kreslí methalll

Krauser-san/NathanVětšina lidí už si zvykla nebo začíná zvykat, že animované filmy/seriály už dávno nejsou jenom pro děti. Animovaná tvorba má oproti té hrané jednu nespornou výhodu – fantazii se opravdu meze nekladou, jakkoli to může znít klišovitě. Je tudíž pochopitelné, že pokud se někdo dostatečně schopný rozhodne přivést na svět svou představu nejbrutálnější metalové kapely na světě, stane se tak s největší pravděpodobností právě ve 2D. A taky stalo. Dokonce dvakrát.

DMC (DETROIT METAL CITY)

Země původu: JaponskoDMC cover

Počet členů: 3

 • Zpěv/kytara – Johannes Krauser II. aka Krauser-san aka Soichi Negishi
 • Baskytara – Alexander Jagi aka Masayuki Wada
 • Bicí – Camus aka Terumichi Nishida

Název série: Detroit Metal City

Začneme u té méně ambiciózní, méně známé, ale neméně vyjebané kapely; DMC. Ta se zrodila v hlavě chlapíka jménem Kiminori Wakasugi. Nejdříve v rámci manga série, o něco později, jak už to tak v Japonsku bývá, vzniklo i stejnojmenné anime. Frontmanem této formace je Soichi Negishi, v „normálním“ životě chudáček, žaludohlav a ubožák, který přijel z venkova do Tokia studovat. Strašně se těšil, jak se bude trendy oblíkat, poslouchat trendy hudbu (ze všeho nejradši popovou zpěvačku Kahimi Karie a švédský popík), balit svou trendy platonickou lásku ze střední, navštěvovat své rodiče a přesvědčovat je, jaký vede ukázkový, klidný a hlavně strašně trendy život. Místo toho se však pod tíhou okolností stane členem DMC a je nucen proti své vůli přijmout za své alter ego Johannese Krausera II., démonického metalového boha, ověnčeného legendami. DMC hrají v převlecích, proto nikdo neví, kdo je Krauser doopravdy (naštěstí pro ně i pro Negishiho), ale říká se o něm spousta věcí: údajně je to terorista, který přišel ze samotného pekla, prý zabil své rodiče a znásilnil je (v tomto pořadí), vymyslel všechny drogy na světě… Doplňte si sami. Dokázáno však je, že dokáže hrát na kytaru zuby, říct desetkrát za vteřinu „rape“, že znásilnil Tokyo tower a že, jak sám uvedl na přebalu první desky, „kdyby nebylo hudby, byl by dnes dalším sériovým vrahem“. Takže asi tak.

Dalšími členy kapely jsou Jagi, hrající na basovku a chrlící oheň (v reálu Wada Masayuki – metrouš, exhibicionista a ladies‘ man), a Camus (Nishida Terumichi – tlustý prasák s mozkem velikosti třešně, co by nejradši celý den honil péro, žral curry rýži a, samozřejmě, mlátil do bicích). Ovšem pravým pilířem kapely je jejich manažerka, krutá metalistka schopná dosáhnout orgasmu pouhým poslechem hudby DMC.

Anime zachycuje nejen postup kapely po žebříčku směrem k oblakům, ale, a to především, Negishiho osobní život. Ten v Tokiu potká onu platonickou lásku, o kterou se začne opět upoceně snažit, ale nemůže jí v žádném případě prozradit, čím se doopravdy živí. Ve svém volném čase se nepřestává snažit žít trendy a do toho všeho začíná trpět menšími problémy s rozdvojenou osobností. Idylka.

V roce 2008 vznikla i filmová adaptace komiksu, ve které dokonce vystupuje sám Gene Simmons. Ale co se tu budu vykecávat. Nejlíp ostatně uděláte, když se na příběh Soichiho, Krausera II. a celé kapely mrknete sami. Teď se ale přesunem jinam, konkrétně několik kilometrů nad zem, kde se v oblacích vznáší obrovská pevnost druhého hudebního tělesa:

DETHKLOK

Země původu: USA, Švédsko, NorskoDethklok cover

Počet členů: 5

 • Zpěv – Nathan Explosion
 • Sólová kytara – Skwisgaar Skwigelf
 • Doprovodná kytara – Toki Wartooth
 • Baskytara – William Murderface
 • Bicí – Pickles „The Drummer“

Název série: Metalocalypse

Brendon Small, hudebník, autor několika televizních sérií a srdcem i duší metla se neobtěžoval držet se při zemi. Společně s Tommym Blachou (spolupracuje mj. na Da Ali G Show) vytvořil Dethklok – metalovou kapelu, která… No, tvrdit, že je nejúspěšnější kapelou všech dob by bylo brutálně, brutálně nedostačující. Tvoří sedmou nejsilnější ekonomiku na světě a jejich fanoušci jsou kdykoli ochotní zabíjet a být zabiti, přičemž pojem „jejich fanoušci“ zahrnuje tak třetinu obyvatel Země. Jedinou neuváženou činností by mohli způsobit světovou válku. Tím hůř, že tito Pánové metalového (a asi nejen toho) světa jsou ve skutečnosti pětice slabomyslných hovad, co není schopna si ani sama nakoupit, jak se ukáže hned v prvním díle. Nebýt jejich nikdy neodpočívajícího manažera Charlese Fostera Offsendena, na oběžné dráze Země už by mohly dávno poletovat pouhé zbytečky naší planety. Anebo by Dethklok nikdy neprorazili, kdo ví.

V čele kapely stojí Nathan Explosion, ovládající mocný growl, kterým mluví i při běžném rozhovoru, po nocích píšící kapelní texty (inspirací jsou mu běžné životní situace, posuďte sami: Sawn back together wrong, Bloodrocuted, I tamper with the evidence at the murder site of Odin atd.). Na kytary hrají Skwisgaar Skwigelf, nejrychlejší kytarista na světě, vyzáblý Švéd, který si šlape na jazyk a má slabost pro staré ženy (čím víc vrásek, tím líp), a Toki Wartooth z Norska, který trpí „komplexem druhého kytaristy“ a spoustou jiných problémů. Pětici doplňují William Murderface, basák s výrazným přízvukem, panděrem a odérem, a bubeník Pickles. Toho máloky zastihnete bez trojky v žíle nebo zbytku koksu u nosu.

Nikdo to ale v životě nemá lehké, dokonce ani Dethklok ne – na stopě je jim tajemný Tribunál v čele s podivným bělovlasým chlápkem jménem Mr. Selatcia. Ti se obávají jakési zatím nepříliš vyjasněné hrozby, která má cosi společného s pradávnými legendami o metalokalypse – a s kapelou, samozřejmě.

Jak se dá očekávat, soundtrack je rovněž velice kvalitní. Nejen to; vyšla už dvě kompletní alba Dethklok a obě trhla rekordy v prodejnosti metalových alb. Aby taky ne – jsou svinsky kvalitní.

Small přiznal, že se při tvorbě charakterů lehce inspiroval reálnými metalovými „celebritami“ – schválně, jestli v někom ze členů Dethklok někoho poznáte sami. Pokud ne, určitě poradí strejda Google s tetou Wiki.

Ještě pořád čtete, místo abyste už sledovali některou ze dvou zmíněných sérií? Tak to byste ale khurva mohli začít! DMC už je kompletní, dvanáctidílné anime, i když manga, podle které vzniklo, je příběhově mnohem rozvinutější. Metalocalypse slibuje o dost víc promrhaného času – tři série (zatím celkem 48 epizod) už jsou hotové a čtvrtá se připravuje! Máte co dělat.

Sejtn.

A citátek na závěr: „I am thankful to music. Without it, I would have become just another mass murderer.“ -Johannes Krauser II.

Autor: parxer

Reklamy

2 komentáře

 1. Richard

  Tak jsem se začal dívat na Metalocalypse a je to docela prdel. Občas zbytečně až moc vulgární, ale celkově to stojí za shlédnutí.

  Březen 24, 2011 (1:58 pm)

 2. Pingback: Satanův kuchař « methalllblog

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s