Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Cover týdne – Painkiller, No Remorse, Electric Funeral

Každou neděli bude prostor pro novou, kratičkou rubriku Cover týdne. Jejím účelem bude, jak je z názvu patrné, představit předělávky, které jsou buď vyjímečné svojí kvalitou a zpracováním, nebo naopak jsou tak debilní, až to stojí za pozornost. Dnes zůstaneme u první varianty. A rovnou třikrát.

Death – Praotec death metalu. Kdo nezná tuto kapelu, nemůže mít kompletní život. Z nejryzejší brutální hudby se stalo něco, co přesáhlo subžánrové škatulkování. Mrtvé dítě kytarového virtuosa a génia, Chucka Schuldinera. Spojte je s jednou z největších ikon heavy metalu Judas Priest, a cover, který vznikne, je naprostý mindfuck! Painkiller v podání Death má s originálem mnoho společného, v něčem jej převyšuje (sólo, bicí), něčím naprosto překvapí (Chuckův vokální projev) a v něčem je zase naprosto odlišný. Nemá smysl se moc hádat, která verze je lepší. Jde o čistý požitek z hudby! Cover vyšel jako regulérní skladba na posledním albu – Sound of Perseverance.

Cannibal Corpse – Vemte thrash metalovou klasiku Metallica, jejich skladbu No Remorse a oklaťte ji do análu motorovou pilou. Vznikne vám slušná řezničina. Lidé, kterým se CC moc nelíbí se spíše pousmějou. Ostatní už metají hlavami do rytmu. Attack! Bullets are flying. People are dying!

Cavalera Conspiracy – Na nové album Blunt Force Trauma jsem se těšil jako malé děcko. Není se čemu divit, když předchozí počin Inflikted byl naprostý masakr. Kol a kolem jsem spíše na rozpacích, protože přestože se jedná o celkem povedenou desku, člověk se nemůže zbavit dojmu, že „tohle už někde slyšel“. Hlavně některé podobnosti se Soulfly. Pusťte bratry Cavalery na klasiku od Black Sabbath a vznikne vám tohle! Hlavně ta rychlá pasáž se sólem je přímo orgastická.

Autor: Nesthor

Reklamy

One response

  1. ten Death je neskutečnej zabiják.. a miluju, jak tam je v některých chvílích záměrný zpoždění, který tomu přidává hroznej drajv.. je to jako kdyby zjistili, že dojmu valivosti dopředu se dá docílit přesně opačnou taktikou. Smrt.

    Duben 26, 2011 (10:30 pm)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s