Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Jak se v Bodominjärvi zadělává na methalll

Infernal hail hajzlice a hajzli. Někteří si teď možná říkají, co je to kurva za název. Zbytek už slintá očekáváním. Ano opět se budeme bavit o vyjebané finské partičce Children of Bodom. Hudební stránce věci jsme se už věnovali v recenzi, takže my skočíme rovnou na historii. Nebojte se – nebudeme rozebírat, kolik flašek Finlandie Alexi Laiho každý den vypil. Místo toho si radši dáme pořádnou porci spekulací, pomluv a samozřejmě nějaké to gore.

Bodominjärvi je prostě Bodomské jezero – louže chcanek roztékající se u města Espoo něco přes dvacet kilometrů od Helsinek. Bezmála polovinu města zabírají vodní plochy. No a tady vyrůstali všichni členové kapely. Za normálních okolností by šli studovat na konzervatoř a stali by se z nich hudební přihnojovači v nějakém uskupení moderní hudby. Satan tomu ale chtěl jinak…

Proto si nějaký pošuk vyhlídnul partičku čtyř ožralých lidí, tábořících na břehu jezera. Vypadalo to na parádní noc – chlast, šukec a tak. Někdy mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní se, tou dobou už spící, skupinku rozhodl někdo navštívit. No a aby to byl pořádný odvaz, tak chtěl hodit do placu nějaké kladivo a kudlu. Kalba se nějak zvrtla a u do vod jezera krvácely dvě patnáctky Maila Irmeli Björklund a Anja Tuulikki Mäki spolu s čerstvě plnoletým Seppo Antero Boismannem a Nilsem Wilhelmem Gustafssonem. S výjimkou posledního se už žádný z pobodaných a rozmašírovaných rána nedočká.

Nils si z nočního povyražení odnesl hammer smashed face(takže hlavním podezřelým je pro mě Corpsegrinder:-)). Autora se vypátrat nepodařilo.

V roce 1972 se k vraždám přihlásil sebevrah ve svém dopisu na rozloučenou. V době činu pracoval v kiosku u jezera a bylo známo, že nemá lidi moc v lásce. Vyšetřování ale ukázalo, že v inkriminovanou noc byl se svou ženou a přítelem, takže se jedná jen o čůráčka toužícího po pozornosti alespoň post mortem.

Přesuneme se do roku 2003, kdy vychází kniha profesora Jorma Pala, předestírající novou teorii. Sám autor v noc masakru pracoval v nedaleké nemocnici, kde ošetřil muže s podivnými zraněními. Ukázalo se, že jde o němce Hanse Assmanna, který emigroval do Finska a poté do Švédska. Údajně měl být agentem KGB a Palo to udává jako důvod nedostatečného prošetření jeho účasti na incidentu. Finská policie toto tvrzení odmítá s tím, že Assmann má potvrzené alibi. Celkem škoda – tohle by byla parádní bondovka. Souboj s maskovaným pošahancem, vyzbrojeným srpem a kladivem (ejhle – i výbava celkem sedí) na březích temného jezera.

Z předchozích žbleptů nic nebylo a tak úřady, vybavené novými důkazy vycházejícími z genetických stop a rozstřiku krve zatkly roku 2004 překvapivého podezřelého – našeho starého známého Nilse. Svoje zranění si prý měl způsobit sám, aby to nevypadalo úplně blbě. Jednou z indicií svědčících proti němu bylo to že osudnou noc měl v hospodě žárlivý výstup se svojí novou přítelkyní Björklund. Její tělo bylo jediné, na kterém se nacházely rány způsobené posmrtně, zatímco další dva byli čistě odvedená práce. Children of Bodom mu pak na několika koncertech věnovali písně Bodom after midnight a Bodom beach terror. O rok později byl Nils pro nedostatek důkazů propuštěn a jako odškodné obdržel 44 900 euro. Jestli existuje ďábel, tak to Nils udělal a doteď doma vesele oannuje nad  fotkami mrtvých přátel a kupou peněz. Případně o rozkoši z páchání zla rozpráví u sklenky krvavě rudého vína s Gaahlem.

Jediná lepší verze je, že si pro mladé přišel sám bodomský Reaper – klasický motiv Childrenů.

Takže na závěr – jestli to chcete v hudbě někam dotáhnout, přestěhujte se do temných lesů, nebo k hluboké vodě a počkejte si na krev.

Autor: Ladislavmelisko

Reklamy

5 komentářů

 1. Echrem echrem. Jsem skutečně jediná, kdo si myslí, že nešlo o žádného pomateného uťápnutého vraždícího účetního (dejme tomu), ale že se Venca Reaper prostě jenom krapet nudil? Jo a pěkný článek, připište si jedno malé bezvýznamné plus od jedné malé bezvýznamné hajzlice.

  Duben 5, 2011 (10:17 pm)

  • ladislavmelisko

   Já prostě doufám, že Nilse posedl Satan a přinutil ho to udělat. Teď mu v pekle připravuje nějaké speciální místo. něco jako v Angel heart.

   Duben 9, 2011 (9:53 am)

 2. tohle musel psat opravdu dokonalej idiot..

  Květen 17, 2011 (11:28 am)

 3. ladislavmelisko

  Díky za tvoji kostruktivní a hlubokomyslnou kritiku. Už z tvojeho nicku je jasné, že v žádném případě nejsi impotentní neschopný gay, co si honí triko na internetu. Toho si vážím.

  Květen 17, 2011 (11:46 am)

 4. mynameisMokosh_motofoko

  Teorie o G. Fisherovi je zajímavá, nikdy mě to nenapadlo xD

  Prosinec 11, 2013 (10:24 pm)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s