Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Methalllové reklamy

OzzyMédia si před relativně nedávnou dobou uvědomila, že počet vyznavačů tvrdého železa je podstatná část populace a že by bylo dobré na zdivočelý dav zaměřit pár reklam. Vzhledem k tomu, že metal již dávno není undergroundové hnutí a povědomí o něm má valná většina populace, vzniklo několik velice vtipných spotů využívajících kontroverze, která metal provází. Správný metloš se u nich zasměje. Debilní metloš u nich popadne sekeru a začne ze vzteku, že se jeho oblíbená metalová hvězda dala na stranu mainstreamu a komerce, porcovat nejbližší členy rodiny. Článek obsahuje větší počet videí, tak mějte strpení a nikoho nelynčujte. Jde se na to.

KFC – proklatě dobré kuře neboli „prokurveně zkurvené kurvy“, jak jednou poznamenal jeden z redaktorů Methalllblogu, Parxer. Řetězec fast foodů, který McDonaldu hraje spíš druhé housle. Nicméně KFC má něco, nad čím metla zaplesá. Reklama v níž řádí blackmetalová kapela. Samozřejmě, že to není správný black metal, protože nejsou „true“, mají kvalitní produkci a frontman je jenom zkurvený pozér atp. atd. (Zkrátka black u nás v redakci zrovna neletí, jak už jste možná poznali :D). Nicméně dost keců, tady je reklama na extra pálivá kuřecí křidýlka. Tuším, že jednu dobu dokonce brázdila splašky českých televizních kanálů.

.

Další v pořadí je téměř neznámá reklama na norský obchodní řetězec COOP. Tahle je méně známá, protože se vysílala jen v Norsku, a tudíž je v norštině (teda myslím). I přes jazykovou bariéru se mi asi podařilo rozluštit, co je mottem reklamy. Něco v tom smyslu, že v COOP nakoupíte kurevsky rychle. Hvězdami tohoto spotu jsou Jorn Lande a Yngwie Malmsteen. Nevím, co je zač ten třetí týpek, takže kdyby někdo z našich čtenářů věděl, nechť napíše do komentářů.

.

Teď si hodíme několik kousků od praotce samotného methalllu! Ozzy Osbourne už je dlouhou dobu kromě hudebníka i veřejnou hvězdou, která dělá všelijaké vyjebanosti. Vždyť se podívejte, co dělá za reklamy! První je spot na nový  mobilní telefon Samsung – Alias. A u Samsungu se ještě zdržíme. Další kousek je tentokrát na model Jack a Ozzy tady místo zmateného klábosení sám prezentuje výrobek. Ve třetí reklamě figuruje Ozzyho dvojče, které mu pomáhá při pečení nějakých vdolků, muffinů, či co to je. Po tomhle vám dojde, že Ozzymu definitivně jeblo, protože to není reklama na nic jiného, než na máslo :D. Ještě se šupem vrátíme k telefonům Samsung, protože v dalším spotu Ozzy ukazuje, jak mu nový model Propel zjednodušil život. Pak následuje reklama, ve které bojuje s Arthasem o titul Prince Temnoty ve spotu na nový datadisk pro MMORPG (massive multiplayer online role-playing game) World of Warcraft. Ještě pekelnější by to mohlo být, kdyby mu vypomáhal Corpsegrinder, který v několika rozhovorech uvedl, že je obrovským fanouškem hry. Poslední reklama na Pepsi Twist má solidní obsazení, i když ne tak úplně metalově-echtovní. Za prvé se v ní objevují Ozzyho fakani, za druhé Osmondovi, kteří jsou naprostý opak Osbournů (velice nábožensky založení, příkladní občané, tzv:“family band“), a nakonec v závěrečné postelové scéně Florence Henderson, americká herečka a zpěvačka. Na Ozzyho reklamách je skvělé to, že si dělá prdel sám ze sebe, jsou nápadité a pekelně vtipné. Hned bych se nechal zmanipulovat ke koupi :D.

.

Na závěr ještě jeden kousek od mistra. VAROVÁNÍ! Následující text a video obsahují Justina Biebera! I přesto, že Justin je to, co je (netalentovaný uvřískaný hermafrodit), musím smeknout. Reklama zachycuje jednak starší generaci a její problémy s technologiemi, jednak Ozzyho jako senilního důchodce, kterému šplouchá na maják, jednak Biebera jako tvora nespecifikovatelného pohlaví a jednak odkaz na Ozzyho legendární větu: „Who the fuck is a Bieber.“ Tvůrci by zasloužili metál… a kopanec do koulí za větu: „Thats ok, I’ll take it from here.“ Jestli Justin Bieber někdy po Ozzym převezme žezlo, tak je třeba vyslat do ulic metalovou milici, jak o ní zpívá Metallica.

.

Když už jsme u té Metallicy, tak ani ona nezůstala pozadu. Reklama na novou verzi konzolové pecky Guitar hero – Metallica by měla mít věkové omezení. Jak se můžete snažit být „jako Metallica“, když nejste ožralí a násilní. Rodičům, kterým shoří dům, peníze nevracíme!

.

Předposlední spot nám říká, že i přesto, že jsme drsní metalheadi, nemáme být kokoti a používat v autě bezpečnostní pásy. Toto velice poučné a správné sdělení nám předává Bruce Dickinson, frontman legendárních Iron Maiden, kteří mimochodem 23. vydávají již sedmé Best of album.

.

A na závěr reklama na METHALLL! Od koho jiného, než METHALLLICY :D.

.

Pokud sami znáte nějaké další spoty, hoďte link do komentářů a dost možná budou v nějaké další kompilaci.

Autor: Nesthor

Reklamy

4 komentáře

 1. oozzzzyy

  No, u te reklamy s Jornem, to Yngwie nebude. On je velke tluste prase, s rychlimi prsty ;D
  Tu reklamu znam dlouho, jako Jornuv fanatik ;D
  Bohuzel je taky nepoznavam…

  Duben 21, 2011 (12:11 pm)

  • Nesthor

   „Funny Norwegian commercial of supermarket COOP Prix, featuring Yngwie Malmsteen and former vocalist of Masterplan – Jorn Lande!“ prej.

   Duben 21, 2011 (1:02 pm)

 2. oozzzzyy

  Nektere trapne, jine bozi, jako KFC ;D

  Duben 21, 2011 (12:16 pm)

 3. Richard

  Nejlepší jsou Ozzyho reklamy na Samsung! Dobře jsem se pobavil 🙂 Ale od Metallicy jsem čekal trošku víc…

  Duben 21, 2011 (12:40 pm)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s