Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Cover týdne – Metallica, Nevermore

Dnes se podíváme na tři další covery. Kdo by neznal Metallicu. Já jsem se k ní však dostal trohu zvláštně. První album Metallicy, které jsem měl kdy v ruce, bylo Garage inc. Nepatří k těm nejznámějším, ale to mu nic neubírá na kvalitě. Především je plné skvělých předělávek hodně starých rockových věcí. Uvedu dvě, které mě dostaly nejvíc. Nakonec si pak necháme jednu z nejšílenějších věcí, které jsem v poslední době slyšel, a to skladbu Sound of Silence v podání Nevermore.

Metallica – Mercyful Fate. Tenhle cover nemá obdoby. Dvanáctiminutový song, který coveruje ne jednu skladbu, ale hned celou desku. Ve skladbě jsou zakomponovány úryvky ze všech skladeb na albu, přesto nepůsobí jako slátanina. Jedná se o skvělý počin Melissa od Mercyful Fate.

Metallica – Astronomy. Povedený cover nádherné skladby od Blue Öyster Cult.

Nevermore – The Sound of Silence. Chlapci vzali krásnou starou baladu od Simona & Garfunkela a udělali z ní neskutečný nářez. Přesto nezní jako výsměch, prostě ji jenom „updatovali“ pro dnešní posluchačstvo. Kdo nezná, doporučuju najít si i originální verzi, moc k poznání to není.

autor : Metlosh

Reklamy

One response

  1. Ano! Tomu říkám uchopit téma po svém! Sound of Silence od Nevermore je naprosto bombovní a žeru ho i s navijákem 😀 pro srovnání uvedu příklad otrockého a pitomého coveru té samé písně:

    Duben 25, 2011 (12:40 am)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s