Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

KOKOTI na koncertech

Každý z nás nepochybně zbožňuje ten pocit, kdy si vystojí řadu, protlačí se na co nejlepší místečko a s chutí si užije koncert své oblíbené kapely či interpreta. Světla se ztlumí, pódium obklopené oblaky kouře získá obraz svatyně a hvězdy večera nesměle předstoupí před dav svých následovníků. Pěvně spjatí s tímto davem jste i vy. Po epickém intru se se svými bratry po boku ponoříte do víru silných emocí vyvolaných tou nebeskou hudbou.

… pak do vás ale ostře vrazí loktem nějaký vyjebanec. Pokud jste si toho nevšimli nebo nechtěli všimnout, přijde brzy rána pěstí do temene či čelem do zad. Jako třešničku na dortu máte politá záda či nohy předraženým zlatavým mokem nebo na vás ten hnus přiletí přes půl davu. Tento článek je o kokotech, které potkáváme na koncertech. Ubránit se tomuto fenoménu je těžké, protože jich je všude habaděj.

Jelikož bydlím v Praze a nezřídkakdy se ke mně dostanou různé akreditace, mám možnost často vymetat jak koncerty, které se organizují v našem hlavním městě, tak  fesťáky všeho druhu. Každý z nás někdy potkal nějakého toho vola, co mu v nejlepším případě pouze narušil jeho poctivě zaplacený koncert. A protože mám možnost toho vidět dost, potkal jsem takových kokotů požehnaně. Když jsem na nedávném koncertě God Is An Astronaut dostal pořádnou ránu loktem do zad a následně se pachatelé – ti dva volové – snažili dělat „stage dive“ na pěti lidech (pochopitelně kromě mě, protože jsem se bavil opodál představou, jak si namlátí), dostal jsem nutkání se o svoje zážitky podělit.

Alkohol

Všichni jistě rádi na koncertě popijí, na fesťáku jakbysmet. Ale prosím vás, ne do té míry, že ležím v bahně nebo se válím v kelímcích. Pár pivek je fajn (kromě toho, že musíte při každé druhé hitovce na hajzl), ale zlít se tak, že z kapely, na kterou jdete, máte hovno, mi přijde jako neskutečná blbost. Jako puboš jsem se v rámci Re-union tour dostal na koncert Black Sabbath a počet ožralů v bezvědomí různě rozesetých po hale těsně před koncertem mě více než udivil. Dneska už tomu ani nevěnuju pozornost, ale pořád jich je na každém koncertě víc než dost.

Na fesťáku mi to ani tak překvapivé nepřijde, spíš lidské vajgly překračuju pravidelně, ale celkově je to nepochopitelný fenomén. Neplatím si lístek, abych svou oblíbenou kapelu prospal nebo problil.

Marihuana 

Taky si hned všimnete toho specifického odérku, který je každým rokem všude běžnější? Že si někdo dá brčko na koncertě, mu ani v nejmenším nevyčítám. Ať se baví každý vlastním způsobem. Většina lidí pod vlivem THC je totiž úplně v pohodě. Travka pomáhá člověku ještě intenzivněji prožít hudební opojení a vychutnat si tento zážitek naplno. No a pak jsou tu magoři, kteří jsou pod vlivem trávy nebo něčeho silnějšího takříkajíc v piči. Jejich chování je nevypočitatelné a nepřirozeně paří, i když už třeba skladba skončila. Když si koncert užívá každý soukromě, uvnitř, je to ta lepší varianta. Horší nastává, když napadá okolí.

Létající kelímky

Přísahám, že až mi příště něco takového přiletí na záda nebo svrchu na hlavu, danému vrhači hodím svůj půllitr – nejlépe krígl – do ksichtu a kopnu ho s velkým nadšením do koulí. Co je to kurva za aroganci, házet nedopité plastové půllitry do davu?! … pička ti materina, stoko jedna pederska!

Fotříci

Největší borci na koncertech. Vždycky chodí ve skupině, občas s nějakou tlustou stračenou pod chlupatým podpažím. Hrají neandertálskými pohyby na „air guitar“ nebo hrozí pěstí ve vzduchu těžce mimo rytmus. Chodí na staré klasiky, od kterých si pamatují jen část refrénu největší pecky, ale i na nové věci paří stejně, žánr libovolný. Jejich hudební vzdělání by se dalo nazvat „Co znám, mi stačí“ a jen čekají na Warriors Of The World, aby si mohli zamlátit do stolu… tenhle rytmus ještě stíhají. Nechybí značné povzbuzení alkoholem, ale co hlavně: jedou na koncert/festival na dovolenou, jedou si užít volno s kamarády a nedělají bordel!

Agresivní bitkaři

Zato čuráci, co jdou pouze vyvolat konflikt, ti jsou rovnou na odstřel. Pozice v davu je jim ukradená a pokud dostanou chuť (značně povzbuzeni chlastem), nemají problém se narvat do první řady. Proč jsou tyhle hovada vždycky dvoumetrové bečky? Cestou je málokdo zastaví, chovají se agresivně, ženské masakrují nejraději a ve vhodný moment začnou dělat bordel, tzv. „solo mosh“. Sekuriťáci dělají hovno, protože jsou od nich většinou tak metr daleko a nedosáhnou na ně. Nejhorší je, že ti vyjebanci tam nejdou kvůli nějaké kapele. Stačí jim organizovaný hluk. Někteří se do první řady probijí, paří, jako by celý život čekali jen na tohle, a v půlce koncertu odejdou, protože jim došla šťáva…kokoti.

Mosh pit, circle pit, wall of death

Silně intelektuální zábava doprovázená filozofickými úvahami nad závažnými tématy dnešního světa… NOT. Asi těžko. Aby se člověk přimotal do takových sraček, musí být minimálně tak napraný, aby byl schopen nějakou ránu schytat či dát. Může to být někdy sranda, ale pár zásad předem: bez foťáku v ruce, koukat se na cestu, kámoše poblíž a hlavně PO HLAVĚ :D.

Tudíž, dámy a pánové, dejte si na magory a nejrůznější chuje pozor, ať vám nekazí úžasné hudební zážitky. Nebojte se přivolat ochranku, nebo máte minimálně ode mě svolení je nakopat do koulí, zmrdy jedny.

Oz

Reklamy

10 komentářů

 1. richaaarrrd

  Já mám moshpit rád… Patří to k intezivnímu zažítku z koncertu dostat loktem do huby, nebo parkát spadnou na zem. Ale je fakt že nestrkám (úmyslně) do lidí, co prostě do moshpitu nechtějí.
  A přidal bych ještě jednu skupinku kokotů na koncertě: novináři nebo zástupci různých metalových zinů, kteří se tam promenádují s obřím foťákem a dělají, že jim patří celý parket. Nacpou se všude, neberou ohled na ostatní a opovažte se do nich jenom trošku šťouchnout nebo se postavit před ně. Koncert nijak neprožívají, jen tam prudí se svým drahým zařízením a shlížejí spatra na všechny metalové fandy co se zaujetím paří.

  Duben 26, 2011 (7:07 pm)

 2. Myslič

  Článeček mě velmi pobavil…. Fotoreportáž je více, než povedená, hlavně „fotříci“ mě pobavili…÷)
  Jinak bych autoru doporučil, navštívit nějaký RAC koncík, skinheadské pogo je totiž opravdu o život!

  Duben 27, 2011 (7:30 am)

  • Mysliči, rád věřím, ale RAC, NSBM, GNWP a podobné voloviny nevedem. Tenhle blog je o hudbě, nikoliv o politice, ani o politické propagandě maskované za hudbu. Tuhle agendu s klidem přenecháváme bratrství a dalším odborníkům.

   Duben 27, 2011 (10:21 am)

   • Myslič

    Já jsem tu rozhodně nehodlal nic propagovat, tyhle stránky jsem našel náhodou, když jsem klikl na Tvůj nick, v té diskusi na Bratrství.
    Nic ve zlém ÷)

    Duben 27, 2011 (12:41 pm)

 3. Nápodobně, ať se daří 😉

  Duben 27, 2011 (1:04 pm)

 4. Kamal \m/

  Článek mě pobavil, ale autor zřejmě nechápe, že toto vše (kromě rvaček), co tu popisuje, prostě patří ke koncertům a fesťákům. Bez toho by to nebylo ono. To bychom si mohli jít rovnou sednout do sálu a poslouchat petra muka, jak brnká na akustiku. Autor by si měl uvědomit, že takovéhle věci tam nikdo neřeší a kdo to řeší, měl by se nad sebou zamyslet, jestli má na akci co dělat…

  Červenec 12, 2011 (1:35 pm)

  • Kamal \m/

   Hlavním důvodem, proč tam přeci jedeme, je muzika, ne? Tak proč potom psát články o lidech, kteří se neumí chovat? Na to tu máme media, obzvláště pak TV nova, která s oblibou strká čumák a píše o věcech, o kterých nemá ani páru.

   Červenec 12, 2011 (1:39 pm)

 5. oozzzzyy

  Ano, autor to chape, a hlavnim smyslem tohoto clanku je, se pobavit. Analyzovat podobne clanky ze vsech uhlu …taky by se mel nekdo nad sebou zamyslet. Intelektualnejsi clanky rovnez nabizime, jak ode me, tak i od kolegu. Vrele doporucuju…

  Červenec 13, 2011 (7:46 pm)

 6. mynameisMokosh_motofoko

  Zmrdbuchaři jsou na píčochlup, nejlíp je z koncíku vyprovodit strunovou sekačkou. Ale wall of death/circle pit je prdel nejvyššího kalibru. Zásadně ho zažívám jen na malejch klubovkách, velký akce jsou tak narvaný, že má člověk sotva dost místa na skákání nahoru a dólu jak čurák na pružince, ale vždycky to stojí za to… jak říkáš: po hlavě!

  Prosinec 11, 2013 (9:34 pm)

 7. Hej, to jsem já!!!
  http://www.pepino000.wz.cz

  Leden 14, 2014 (8:55 pm)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s