Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Všechno se topí v krvi

Takže dobrý večer, hajzlové a hajzlice. Po několika recenzích, které jdou do hloubky a snaží se chápat podstatu textu, vám zase naservíruju to, po čem ve skrytu duše toužíte. Vyjebaný, prvoplánový a agresivní nářez. Nightmares made flesh je v pořadí druhým studiovým albem švédských death metalových řezníků Bloodbath. Album bylo nahráno po odchodu Mikaela Åkerfeldta, který se chtěl více věnovat Opeth. Nahradil jej Peter Tägtgren z Hypocrisy. Zároveň s tím vyměnil původní bubeník kapely Dan Swanö paličky za kytaru. Na jeho místo pak nastoupil Martin Axenrot z Witchery (později začal hrát i s Opeth).

To by byla povinná rádoby seriózní omáčka. A teď se vrhněme na to správné maso. Album je satanistická agitka o dvanácti tracích, za jakou by se nemusel stydět ani Aleister Crowley. Když trochu pohledáte, můžete někde vyhrabat i dvě nahrávky, které se objevily v prvním epíčku Breeding DeathBreeding Death a Omnious Bloodvomit.

Album by se dalo jistým způsobem považovat za konceptuální. Vypráví příběh prohnilého křesťanství a slabé lidské rasy, která bude vyhlazena v nadcházejícím kataklysmatickém vzestupu destruktivních mocností, což je popsáno v úvodní skladbě Cancer of the Soul.

Nad následujícím trackem Brave new HELL by zajásal Čingischán. Agresivně vyprávěný příběh o peklu na Zemi, kde přežjí jen ti silní, kteří budou uznáni za hodné sloužit peklu. Před poslechem doporučuji schovat vše, co by šlo použít jako zbraň, a svázat se. Nebo vyražte s křikem do ulic a jděte si pro svou odměnu, protože „You’ll get more strength from every single human that you slay.“

Další čtyři vypalováky popisují rozklad lidské duše a zničení povrchu zemského prostřednictvím přírodních katastrof a hord nemrtvých. Smích krkavců v Outnumbering the day je prostě dokonalý. A Eaten zní, jako by ho nazpíval Hannibal Lecter.

Sedmička nese jinotajný název Bastard son of God. O koho asi zase půjde. Na tohle pochcávání Ježíše a věřících obecně krásně navazuje Year of the cadaver race. Nad zpustošenou zemí krouží supové, kteří nepotřebují čekat, až jejich potrava pojde. Vyděšení lidé kvičí jako prasata, když je jim rváno maso z těla.

Do toho přichází Ascension. Je to tady. Povstává pán démonů a je to takový tvrďák, že se celá země posrala. I Měsíc se pro jistotu skryl za mraky, aby nedostal jednu kolegiální, když už to bude lítat.

Draped in disease vypráví příběh bytosti žijící pod světem, který známe, a živící se lidskou špínou a ubohostí. Jestli jde o věc z masa a kostí, nebo naši vnitřní svini, se už neřeší.

Stillborn saviour přepisuje celý Nový zákon. Když je svět zahalen v temnotě, tři mudrcové se vydají hledat světlo, které je z ní vyvede. Na konci své poutě však naleznou pouze mrtvé novorozeně. Peklo si uzurpuje ráj a poslední naděje na spasení světa je zničena. Démoni tančí na tělech mrtvých andělů a hodují na zbytcích lidstva. Metal. Brutal.

Závěrečný Blood Vortex shrnuje celou tuhle destrukci. Povstávají staří bohové zla a lidská chuť ničit smete vše, co jí stojí v cestě. Všechno se topí v krvi.

Tak tímhle způsobem by se možná daly interpretovat texty. Jestli si ale chcete poslech Nightmares made flesh užít na plné koule, tak se na takovéhle píčoviny prostě vyserte, ohulte repráky a pařte.

Hail Satan.

Autor: ladislavmelisko


Nesthorovy žblebty – Nesmíme zapomenout, že 25. dubna vyšel živák
Bloodbath over Bloodstock. Je to už druhé live DVD tohoto death metalového superbandu. Lepší než předchozí Live Carnage  z roku 2005 asi není. Hlavní podíl na tom nese nejspíš Åkerfeldtlův growl, který zní nějak… vychlastaně (čehož jsme si mohli všimnout už z žíváku Opeth v Royal Albert Hall). Taky mě dost nasrala „stylizace“ kapely. Žádná totiž není. Tam, kde v roce 2005 všichni nosili bílá potrhaná trika, zamazaná krví, se tady frontman promenáduje ve slunečních brýlích, oháknutý do stylových kalhot a šik kožené bundičky. Jenže srát to pes. Je to totiž jediná možnost, jak slyšet pecky z posledních dvou desek ( Fathomless Mastery, Unblessing the Purity) v živém podání. A co si budem nalhávat, přes všechny neduhy to má pořádně krvavé koule.

Nesthor

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s