Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Pár rad při nákupech

Rozhodl jsem se sepsat několik svých poznatků při nakupování muzikantského vybavení ve snaze uštetřit aspoň část utrpení svým kolegům na jejich cestě za slávou. Tento článek vám přináší rádio Žumpa – sračky přeruované reklamami každých 10 minut!, prodejce konektorové techniky Já ti ho tam našroubuju s. r. o. a Chokestrings!  – struny, na kterých uškrtíte kohokoliv do jedné minuty a ještě si ně můžete zahrát flamenco.

Pořizovat cokoliv nového je, pokud jde o nástroje a techniku, téměř vždy složitý problém. Následující rady vám, pokud zrovna něco sháníte, asi ten problém neusnadní, ale budete-li se jich držet, dostanete to, s čím budete šťastní a spokojení.

1. Ujasněte si, co vlastně chcete.

Nesmírně důležitá věc, na kterou většina lidí sere a výsledkem jsou různé omyly a trapné situace. Přitom to není nic složitého, stačí si sehnat informace, kterých je plný internet, popř. se přeptat někoho, kdo s danými věcmi má zkušenost. ALE! Je třeba být vůči informačním zdrojům kritický a nežrat všem všechno i s navijákem! Z toho plynou další rady:

2. Neberte vážně řeči na internetových hudebních fórech.

Typický účastník diskusí na fórech - ZASYFLENÁ PIČA

Jako na všech jiných fórech, i na těch hudebních je několik typů uživatelů a jen několik málo z nich jsou zkušení lidé, kteří vám poradí. Kromě nich jsou zde obchodníci, kteří vám nakecají cokoliv, aby vám prodali svoje zboží, a následuje třetí největší segment, těch jsou stovky až tisíce: blbci a čuráci, co tam chodí proto,  že nemají nic jiného na práci, jsou to mrdky, které se baví tím, že všem do všeho žvaní a vymýšlejí si různé spory, aby mohli dál žvanit. Budou se hádat o čemkoliv – lampy vs. tranzistory, greenback vs. vintage 30, staré zesilovače vs. nové, fender vs. gibson, aktivní vs. pasivní snímače. Jejich argumentace je většinou: „To, co mám já, je dobré i pro všechny ostatní.“ Jejich cílem není někomu prospět nebo udělat něco dobrého, ale žvanit. Podle toho s vámi budou jednat. Kromě těchhle ničemů se tam vyskytuje vždy několik trollů. Ti zničí jakýkoliv náznak

Typický příspěvek v internetových diskusích - HOVNO

něčeho konstruktivního, urážejí ostatní a nerespektujou názory a vkus nikoho jiného, než sebe sama (zpravidla stojí za piču, protože oni sami stojí za piču a kdyby se nikdy nenarodili, svět by byl mnohem lepším místem k životu). Na ty si dejte bacha a pokud nemusíte, vůbec na fóra nelezte, nemá to cenu, akorát se tam naserete a pohádáte s někým, komu pak ani nemůžete dát pár po držce.

3. Nerozhodujte se podle videí z Youtube

Jasně, na Youtube je toho spousta a poslechnout si aspoň zhruba, jak co zní a jak se co chová, z tepla domova je sice pohodlné, ale má to svoje mouchy. Pokud můžete, vždycky si to, oč máte zájem, osobně vyzkoušejte  a na základě toho se rozhodujte. To platí jak u nástrojů, tak i u veškeré techniky.Vždycky si všechno osobně vyzkoušejte a zkoušejte vždy tak dlouho, dokud nezjistíte, jak moc se to, co máte v rukou, kryje s tím, co chcete a co očekáváte.

4. Nebuďte snobi a nepodléhejte předsudkům

„Sine ira et studio“, jak praví klasik – bez hněvu a předpojatosti. Opět naprosto základní věc, kterou většina lidí přehlíží. Je blbost přehlížet určitou značku nebo typ jenom proto, že kdosi pod nickem Kukucka_na_dube napsal, že to stojí za hovno, protože on si to koupil a pokazilo se to. Nevíte, kdo to je, nevíte, jestli to, co píše, je pravda atd. A pak, lidi rádi lžou a vymýšlejí si, takže na to neberte ohled. Můj starý notebook Acer mi fungoval 5 let bez jakékoliv závady, přestože v době, kdy jsem ho koupil, všichni říkali, že Acery jsou na hovno a že se kazí. O zesácích Bugera taky kdosi prohlásil,  že jsou na nic a pokud jde o mě, mýlil se nebo lhal.

5. Neberte vážně hovory s kolegy u piva a chlastu

Platí, že alkohol zkresluje, a také, že daný kolega muzikant má jiný vkus a jiné požadavky. Nemalý podíl na tom, co vám říká, má také to, že se před vámi chce vychloubat, aby vám ukázal, že on sakra dobře ví, co a jak – i když to vůbec nemusí být pravda. Takže tyhle věci berte jako silácké žvanění a nepřikládejte tom příliš pozornosti.

Tak, víc už vám v obecné rovině neporadím. Příště se zase koukneme na nějakou tu konkrétní techniku, uznávám, tenhle článek vznikl tak trochu z nouze, protože jsem neměl žádný tip na dobrou hračku, co bych vám představil. Příště vám to už vynahradím. Keep banging!

autor: orgebanger

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s