Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Narušení II

Opět zdravím všechny milé hajzlice i hajzly. Minule jsme se podívali na zoubek americkým Disturbed a dneska ho vytrhneme. Těm, co nečetli první část článku, bych to doporučil, protože tady se budeme věnovat rovnou…

… Asylum – pátému studiovému albu. Klasicky vyletělo na první místo Billboard 200, jako tři předchozí (už to začíná být nuda, co?). Vyšlo koncem srpna 2010 a jeho vydání předcházelo uvedení předělané verze první desky The Sickness obohacené o dva bonusové tracky. Rovněž vyšly remastrované verze Voices, The Game a Meaning of Life. Asylum vychází jako komplet, který kromě alba obsahuje i DVD Decade of Disturbed, mapující vývoj skupiny od vydání The Sickness. Decade obsahuje záznamy nových rozhovorů se skupinou, záběry z nahrávání a koncertů i zábavné historky z natáčení.

Textově se album opět inspirovalo osobními zkušenostmi členů skupiny z oblasti vztahů, závislostí a všeobecných kingšajzů. K tomu přibrali vlkodlačí téma pro skladbu The Animal. Never Again je hudební reakcí na holokaust, téma velmi citlivé pro Draimana, který se označuje za nábožensky vlažného Žida. Z toho pramení i jeho odpor k nazi a pseudonazi kapelám (viz jeho kritika používání železných křížů a podobných úsměvných odznáčků ve stylu Behemoth). Nesmí chybět ani rychlejší Warrior, která mi v některých pasážích bohužel příjde jako remix Indestructible. 

A nějaká směska zajímavostí z poslední doby: v roce 2010 přezpívali Living After Midnight od Judas Priest a objevili se mezi headlinery  Rockstar Energy Drink Uproar (zní to jako nějaká vyjebaná reklamní šňůra) spolu se Stone Sour, Hellyeah a Halestorm. Potom byl zrušeno jejich americké turné. Vzpomínáte, jak měl Draiman v prdeli hlas a říkal, že už si bude dávat pozor? No, asi mu to nějak nevyšlo a potíže s krkem se znovu projevily. Po necelém měsíci se ale dal dohromady a skupina oznámila přípravy na Music as a Weapon V, kde se objevila spolu s Korn, Sevendust, In This Moment a Stilwell.

Později se objevily zprávy, že by Disturbed měli patřit mezi hlavní hvězdy Mayhem Festival 2011, Rock on the Range a Download festivalu.

Sečteno a podtrženo – tahle skupina má koule, nejsou to žádní vidláci a rozhodně patří mezi špičky současné methalllovo-rockové scény. Jejich styl nemusí sednout každému, ale doporučuju to alespoň zkusit.

Hail Satan

autor: Ladislavmelisko 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s