Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Arch Enemy – Khaos Legions

Tak tady máme novou desku od Arch Enemy. Deska plná rebelie, precizní hry a masakrózního vokálu Angely Gosow. Přesto se však nemůžu zbavit pár „ale“.

Arch Enemy nikdy nebyla žádná „makačka na bednu“ a očekávat od nich, že se někdy pustí do nějakých zádumčivostí typu Opeth, to je to samé, jako očekávat od motorové pily, že s ní půjde provozovat chirurgie… tedy taková, kterou pacient přežije. Hlavní devizou AE je především pařba jak sviňa, přímočarost a hudebnická preciznost. V tomto ohledu deska Khaos Legions splňuje všechno to, co má. Kytary jsou udělané výborně a Angelin brutální (vnucuje seoznačení až chlapský, což je ale blbost, protože tahle baba svým growlem strčí do kapsy pěknou řádku jiných zpěváků) vokál je řádně nakřáplý a dravý tak, jak to máme rádi.  Je to dobře vyrobená muzika, která potěší nejedno ucho a rozběsní nejednoho vyjebance.

Přesto se však nemůžu zbavit dojmu, že tomu chybí nějaký zásadní nápad, cutting edge, zrnko rýže, které převáží misku vah a přiměje methalllistu sáhnout zrovna pro tuhle desku. Podobný pocit letos mám i u nových Childrenů, u nových Dimmu a podobné rozpaky jsem zažíval, když jsem slyšel novou skladbu Deliver Us od In Flames. U těch doufám, že ta deska bude vypadat líp, protože ji jakožto hlavní inflejmsák z celé redakce budu recenzovat, ať bude jaká chce, a když bude stát za piču, nebudu si hrát na to, že ne.

Nicméně zpět k Arch Enemy: věrný fanoušek si přijde na své. Muzice nechybí agresivní drajv, jsou tam věci, které se jistě stanou velmi oblíbenými, např. Blood Stained Cross, velmi dynamická, velmi kytarová, velmi brutální a současně v ní jsou klidné, až téměř meditativní pasáže. Další pěknou atmosférickou peckou je např. Under Black Flags We March, nebo sama za sebe hovořící No Gods, No Masters.

Je to rebelie, je to chaos, je to povstání proti čemukoliv, proti čemu stojí za to povstát, je to jedno velké gesto posílající všechno, co člověka sere, do prdele – systém, establishment, náboženství atd atd. To na Khaos Legions hodnotím nejvýše a dodal bych k tomu: Hudbou proti vyjebanosti! Rozhodně mi tam však chybí mi tam cosi, kvůli čemu bych tu desku nazval extra trhákem a všem ji okamžitě hned doporučil. Rozhodně ji ale nemůžu ani odsuzovat, nebo jí vytýkat nějaké zásadní špatnosti. Řekl bych, že je to prostě tím, že jsem se s ní tak nějak míjím. Dávám 7/10. Pokud vám ovšem sedne víc než mně, berte to jako 8/10. A pokud AE skalně žerete, dejte si ještě o bod navíc, protože si to vaši oblíbenci za své dílo rozhodně zaslouží 😀

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s