Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Satanův kuchař

Relativně novým fenoménem, který rozvířil ohně youtube, je samotný služebník pekla, kterého Lucifer vyslal na povrch zemský, aby ukázal lidem, jak se zdravě vaří. Brian Malowitz je totiž Vegan Black Metal Chef a povedlo se mu sloučit dvě téměř neslučitelné věci – veganskou kuchyni a black metal. Podstatou jeho videí jsou jednak vtipné texty a potom také skvělá hudba, která je na samoprodukci a samonahrávání překvapivě kvalitní. A to Manowitz chystá pořádné ryzí black metalové album, které se nebude týkat artyčoků a rýže.

Vegan Black Metal Chef je jeden z youtube fenoménů. Však víte, jak to chodí. Někdo uploadne svoje video, naráz má přes milion shlédnutí a už s ním dělají rozhovory časáky a stránky jako Rolling Stone a Huffington Post. Recept na úspěch je překvapivě snadný. Stačí se navléct do kroužkové zbroje, nasadit železné drápy a stahováky, natřít si na držku corpse paint a složit řádně vyjebaný kus hudby a textu. Samotné kouzlo tkví v jakési veselosti. I přesto, že hudební podklad je black se vším všudy a stejně tak chrčivý growl, je všechno v podstatě jedna velká prdel. Ať už se jedná o širokou škálu rituálních a zdobených dýk, které šéfkuchař používá k míchání/krájení/bodání/sekání nebo palice, která má místo hlavice mosaznou lebku, jež používá k míchání těsta. Texty samotné jsou podrobné návody k přípravě daného jídla s občasnými vtipnými vsuvkami a vtípky. A teď už zbývá jen poslední ingredience – Žár Satana! Kamera moc nápaditá není a valnou většinu se budete dívat na černě nalakované nehty, jak zpracovávají potraviny, abych z nich nakonec udělali luxusně vypadající jídlo.

To mě na celém projektu nejvíc udivilo. Je to docela solidní pořad o vaření. Člověk si může uvázat zástěru s pentagramem, vycejchovat si vařečku na čelo a udělá podle těchto receptů parádní kus žvance. Nemluvě o tom, že u toho bude moct poslouchat kurevsky dobrou muziku. Vše je anglicky otitulkované, takže ani s porozuměním by neměl být problém a pokud přece, pak na jeho stránkách, na kterých jsou vypsané ingredience, různé variace a obměny, najdete zbytek informací. A navíc si můžete objednat i triko! Tomuhle týpkovi se z něčeho tak nemethalllového jako veganství (no uznejte sami, trpící zvířata a maso je přece death metal nejtvrdšího kalibru) povedlo udělat naprosto skvělý methalllový zážitek. Skoro jako kdybyste sledovali díl Metalocalypse o vaření.

V současné době existují tři díly.  Vycházejí zhruba co 2-3 týdny. Pokud jste nadšení kuchaři, je tohle téměř povinnost. Pokud ne, tak stačí, že jste metloši a pak je to pro vás povinností taky. Pohlreich s Babicou jsou oproti tomuhle týpkovi neschopní a zvadlí čůráci.

Autor: Nesthor

Reklamy

8 komentářů

 1. Vegan Black Metal Chef je úžasný…ale má jedinou chybu. Nemůžu podle něj vařit. Na můj vkus moc málo masa a příliš zeleniny. Jo kdyby to byl Meat Black Metal Chef nebo Carnivour Black Metal Chef. Ale i tak se podívám. Výborná zábava

  Červenec 25, 2011 (9:45 am)

 2. no jasně, ale tím, že je to vegan je to správně absurdní a vyjebané 😀

  Červenec 25, 2011 (1:14 pm)

 3. Pingback: Excrementory Grindfuckers – exkluzivní rozhovor s kultovní Party-Grind bandou. « methalllblog

 4. Nesthor

  Episoda 4 s názvem Hail Seitan – http://www.youtube.com/watch?v=eovuIfeH2k4&feature=feedu

  Srpen 28, 2011 (8:12 pm)

 5. dolarko

  ja to nechapu… co udělal svět dobrýho pro Boha, že chceš, aby dělal něco On pro svět? na světě se vedou války, ale jsou to války lidí.. proč to dělaj? Bůh není loutkař, který si hraje s vojáčky.. jaký by byl smysl celého světa, kdyby člověk neměl svobodu? má ji a dělá si co chce.. a věř mi, nedělá to dobře.. když nakoukneš pro změnu do normální Bible, není se ani moc čemu divit, viz Sodoma a Gomora nebo potopa světa.. proč to bylo? protože se lidi odvrátili od Boha.. Bůh neni špatnej, jenom si to lidi představujete trochu jinak.. a taky to neni automat, do kterého hodíš modlitbu a vypadne ti kupon s vyslyšením.. Neříkám, že Satan není, on je.. ale je špatné ho uctívat, protože na konci PROHRAJE (teď ne) a jeho zastánci na to doplatí!

  Únor 7, 2012 (12:34 pm)

  • Nesthor

   Díky za komentář, ale předně nechápu jeho smysl. Článek se zabývá zábavným pořadem o vaření, stylozaveném do černého black metalového hávu. Nikde se nerozebírá metafyzično, náboženství a satanismus. To, že tam je párkrát zmíněný Lucifer a okultismus je to samé, co dělá výše zmíněný kuchař – žánrová stylizace.
   Pokud chceš rozebírat náboženská témata, jsi na špatné adrese. Tohle je stránka o metalu a všem, co s ním souvisí. Když si někdo v hudbě zvolí jako zdroj svých témat satanismus, budiž. Hodnotíme hudbu, nikoliv jeho nahlížení na svět, protože náboženství je předně osobní věc každého člověka a není nic jako špatné nebo dobré náboženství. Špatní jsou lidé, kteří jsou přesvědčeni o správnosti své volby a nutnosti ji před všema obhajovat a dávat najevo.
   Hlupáctví tvého názoru tkví v tom, když říkáš, že říkáš, že je špatné uctívat Satana. Není. Stejně jako není špatné vzývat Buddhu, Alláha, nebo Aštara Šerána. Je to osobní a vnitřní věc každého člověka. Když dle tvých slov dal Bůh lidem svobodu, tak ať se svobodně rozhodnou v co věří.

   Únor 7, 2012 (1:14 pm)

 6. Já bych všechny ty bohy a satany zakázal. Každého jenom otravují 😀 😀

  Únor 7, 2012 (1:19 pm)

 7. mynameisMokosh_motofoko

  Souhlasím s Nesthorem… teda, po tom co jsem tu čet za exkrementální zoopenonekrovyjebanosti bych nečekal tak hlubokou myšlenku. Banging!

  Prosinec 11, 2013 (9:16 pm)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s