Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Nothgard – Warhorns of Midgard

Před nějakou dobou se nám do redakce dostaly dvě desky od kapel, které kopou za vydavatelství Black Bards. Zatímco symfoničtí Rawkfist a jejich počin Chryseus nedopadli zrovna slavně, něměčtí Nothgard se svým debutem Warhorns of Midgard bodují na celé čáře. Po dlouhé době viking methalll, který má koule a kytary ostré jako sekery. Tahle recenze bude krátká, protože se v podstatě nedá co vytknout a nad čím polemizovat.

Při hledání různých zmínek o Nothgardech narazil na jejich žánr – pagan metal. Ten je výstižný více, než cokoliv jiného, hlavně kvůli textům písní. Ano, co jiného by taky mohla hrát sestava, která svou desku pojmenuje Warhorns of Midgard a má na ní skladby jako Ragnarök, Einherjer, Lex Talionis apod. Nicméně pagan to není kvůli vikingsko-přírodnímu tématu. Skladby jsou ověnčeny bohatým spektrem folkových nástrojů. Jak mě flétničky, harmoniky a jiné blbosti jinde serou, tak tady mi překvapivě nevadily. Představa, že by Nothgard hráli na nějaké vesnické tancovačce je více než úsměvná. Pokud bych měl kapelu svým zvukem k někomu přirovnat, neváhal bych a hned je postavím vedle Children of Bodom. Tím tuplem, že severští masturbátoři v čele s Alexi Laihem (kterému někdo ukradl kytaru a on na jeho hlavu vypsal odměnu několik desítek tisíc dolarů) poslední desku dost dokurvili. S CoB mají Nothgardi společný podobný vokální projev, tím jest ječák, který občas přechází do hlubokého growlu, dále kytary, které od začátku alba do konce řežou o sto o šest.

Jedinou chybu, kterou bych tak nějak vytknul je angličtina. Skladby, krom písně Einherjer, která je v němčině, mají anglické texty. Co se příběhů týče, tak nic převratného. Stokrát omílaná témata. Vtipný německý přízvuk stejně vnímat moc nejde, kvůli rázu vokálů. Dokonce mi trvalo nějakou chvíli si uvědomit, že jedna skladba je v němčině. Nicméně skladba Shadows Arise je naprostá demence. Člověk by řekl, že když na dvanáctiskladbové album narvete jeden dvouminutový atmosférický monolog, tak seženete někoho, kdo nemluví jako Helmut, chterý se uchž phůl rokchu utší anglicchy a pofí fám pochádku. Po několika posleších bych z hrozné deutschglish podezíral zpěváka, ale třeba to je osud všech němců. Mluvit anglicky jako kdyby měli ochrnutý jazyk.

To je naštěstí jen pomyslná vada na kráse. Jinak si kluci zaslouží mithrilových 9/10. Nothgard je řežba od začátku do konce. Melodický death metal po vzoru Children of Bodom s pestrým folkovým podkladem. Nasrat na nějaké Fintroll a Korpiklaany, tohle je aspoň pořádná hudba. Ne jak ten váš metal, blbéééj!

Autor: Nesthor

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s