Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Cover týdne – Iron Maiden a Melvins

Na dnešek jsem si pro vás nachystal dva covery, které nejsou tak originální a ujeté, jako byly některé v minulých týdnech (např. ska verze slavných pecek).  Pro změnu se jedná o věci, které jsou trochu vážnější, ale zato úplně skvělé. Co já osobně na nich obdivuji, je to, že nezní vůbec jako covery a působí naprosto přirozeně.

V prvním případě jde o legendární skladbu Hallowed Be Thy Name legendárních Iron Maiden, která s přibývajícími léty neztrácí nic ze své geniality a v podání Machine Head získala snad ještě více na intenzitě. A jako druhý v pořadí na vás čeká cover písničky The Bit od Melvins, který uslyšíte v podání metalových alternativců Mastodon. Skladba jako by vypadla z jejich vlastního repertoáru, jde vidět, odkud čerpají inspiraci.

Dnešní cover týdne berte jako vnadidlo, protože Machine Head i Mastodon v září vydají svá nová alba, jejichž recenze si budete moci na Methalllblogu samozřejmě přečíst. A soudě dle písniček, které už dali k poslechu, se máme opravdu na co těšit. Do té doby se mějte. Methalllu zdar!
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s