Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Ozzyho šuplík: Ozzy Osbourne – Scream

Princ temnoty, přestože to moderní medicína absolutně nechápe, je stále při životě a paradoxně je na tom nejlépe za posledních několik let. Pro mě osobně se naposledy pořádně předvedl v roce 2001 na Down To Earth a od té doby nám obrovské díry v čase zalepoval nejrůznějšími výběrovkami, předělávkami či šaškováním v reality showThe Osbournes. Na toho žvatlajícího zombíka se nejeden upřímný fanda nemohl ani dívat. Předsmrtný zdravotní stav nevylepšila a ani radosti nepřidala poslední deska z roku Black Rain z roku 2007. Jednotvárné melodie stojící na úderných, ale spíše jednoduchých rifech, a burcujícím zpěvu o pár heslech teda moc neohromily. Nic na tom nezměnily ani nepřesvědčivé balady. Byl jsem „černým deštěm“ hodně zklamaný, a proto jsem od nového Ozzyho „křiku“ nečekal žádné zázraky, ale za to bylo překvapení o to příjemnější.

Závan svěžího vzduchu je nejlépe vysvětlitelný příchodem mladé talentované krve jménem Gus G., který nahradil „nenahraditelného“ Zakka Wyldea. Byly mu vytýkány alkoholové excesy, které měly vliv na jeho tvůrčí schopnosti, už tak dost ovlivněné aktivitami s Black Label Society. Paradoxně to říká sám Ozzy, který si s poměrem krve a alkoholu v ní, rád pohrává. Avšak pan zpěvák si to díky svému jménu může, a kvůli životně důležité podpoře kytaristy, musí dovolit.

Deska získala název „Scream“, jako náhradu za fanoušky zavrhnutém „Soul Sucker“, jenž by si nemohli na svém tričku představit a kdo taky jo, že? Výstižný název, nový bratr v boji, velká tíha odpovědnosti, ale s tím si princ poradil. Skladby okamžitě zaujmou rozmanitější strukturou a na rozdíl od Black Rain atraktivními přechody, přirozeně za doprovodu typických temných rifů. Mladík Gus G. probudil v Ozzym dlouho zakrnělé schopnosti a dal průchod jak svému talentu, tak mistrovým schopnostem, a nekontrolovatelně válí. Tu sólíčko, tu atraktivní hromový riff…Ozzy má holt na kytaristy čuch od přírody. Zapracoval v neposlední řadě i na textech. Přestože jsou určitá hesla či jejich konstrukce již hodně povědomá, v textech už je co číst a většina skladby není poskládaná jen z refrénu a úderného hesla, kde by stačilo desetkrát použít repetici. Poslední pořadové číslo získala minutová balada s dovětkem: „Děkuji, že jste při mě celé ty roky stáli. Bůh vám žehnej, miluju vás!“…

My tebe taky! Princ temnoty jednoznačně příjemně překvapil. Bezpochyby vám nevytře zrak a porovnání se zlatou minulostí by bylo minimálně neobjektivní, ale stvořil po letech opět desku, hodnou jeho jména.

8,5/10

Autor: Ozzy

Reklamy

One response

  1. Robert

    Je to tak, tato Ozzyho placka je opravdu moc povedená a stojí za poslech a nákup.

    Září 30, 2011 (8:08 pm)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s