Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Suburban Terrorist

Dnes tady pro vás mám poctivou ruční a hrdelní práci, death metalovou bandu Suburban Terrorist ze Slovenské Beluše, což je obec ležící severně od Trenčína, v povodí řeky Váh. Kytarista a vokalista To2my mi za kapelu poskytl krátký rozhovor, takže vám ho zde přináším spolu s ukázkami jejich hudby a vlastním komentářem.

Protože jste ze Slovenska, tak by mě zajímalo, jak to je z vašeho pohledu s metalem na Slovensku. Na BZ uvádíte, že jste hráli i v Česku, Polsku, na Ukrajině a v Itálii, zajímalo by mě, jestli v těch zemích resp. jejich scénách vidíte nějaké rozdíly. A taky by mě zajímala vaše ukrajinská zkušenost, to muselo být jistě velmi zajímavé 🙂

Ahoj, s metalom na Slovensku je to ako kedy. Niekedy sa akcia podarí, niekedy je to horšie a úplne v prdeli je, keď musíš nazrieť do vlastnej peňaženky. Máme tu niekoľko stabilných akcií, na ktoré ľudia chodia. Raz do roka robíme ako kapela aj my menší festík. Práve tento rok sme na ňom oslávili svoje 10. výročie a akcia sa podarila na výbornú. Plný dom, super nálada čo viac si môžeš priať. V Čechách hráme veľmi radi a dá sa povedať, že dosť často. Paradoxne akcie na dedinách alebo menších mestách sú úplne masakre a vždy si ich moc užívame. Napríklad v Prahe sme hrali niekoľko krát a tam to s návštevnosťou nebola výhra. Čo sa týka zvuku a podmienok pre kapelu sme boli spokojní. Raz darmo veľké mesto = veľa koncertov a iných akcií. Ľudia sú zhýčkaní a vyberajú si, resp. sú presýtení množstvom koncertov, to platí aj u nás. Ukrajina to je kapitola sama o sebe. Ono to už začína na hraniciach nekonečným čakaním a v našom prípade nekonečnou cestou na najväčší ukrajinský festival Metal Head Mission. Podstúpiť toto trápenie v podobe 48h cesty v starom  autobuse, ktorý dá max 70km/h a natriasa sa po rovnej ceste každopádne stálo za to. Samozrejme netreba zabudnúť na toalety (smiech). Čo sa týka organizácie, tak všetko šlapalo ako hodinky. Na Ukrajinu veľmi radi spomíname. Vodka rulezzz (smiech). Taktiež ľudia tam metal „žerú“. Cestovanie za koncertom 600km nie je pre nich žiaden problém. Metalová scéna je viac menej podobná v týchto krajinách. Všade sa nájde niečo pre a proti. Jedno z najväčších mínus u nás je metal a média. Okrem jednej dvojhodinovky tu nemáme takmer žiadnu reláciu alebo program kde sa dá metal vypočuť. Zas veľké plus tej dvojhodinovky je, že dávajú priestor slovenským kapelám.  Tak isto metalové festivaly,  tiež bieda. Ale možno sa blížia lepšie časy, pretože jeden kvalitný sa tu predsa buduje, a to  Gothoom open air fest. Rebríček krajín kde sme hrali: 1. Ukrajina, 2. Česká Republika/Slovensko, 3. Poľsko, 4. Taliansko.

 

Vaše muzika je solidní technický nářez, jaký se jen tak nevidí. Proto by mě zajímalo, jaké jsou vaše inspirační zdroje, a jak vaše skladby vznikají?

V kapele sme štyria a môžem povedať, že každý z nás počúva inú muziku. Skladby robíme väčšinou spolu a každý má svoje výhrady, pripomienky  a predstavu ako by mala skladba vyzerať.  Ja napríklad väčšinou počúvam viac brutality, gitarista Macej veľa melodiky. Basák Maťo frčí na thrash metale a bubeník Lubo na death a grind. Niekto donesie základ a s ním sa pracuje pokiaľ nie sme s výsledkom spokojní. Samozrejme najlepšie je, keď niekto príde s kompletnou skladbou a nikto nemá pripomienky. Mnoho skladieb skončilo v šuplíku, zas niektoré sa spravili na počkanie a na iných sme zas makali dlhšie. Čo sa týka textov, tie mám na starosti ja. Nič výnimočné a svetoborné v nich netreba hľadať. Sú o bežných veciach v živote, hlúposti, naivite a chamtivosti ľudstva. Svet a dianie okolo nás je tá pravá inšpirácia. Čo sa týka hudobnej inšpirácie tam je toho veľa a ako som spomínal každý máme niečo. Ale keď spomeniem Dying Fetus, At The Gates, ExodusCryptopsy myslím, že nič nepokazím (smiech).

Čím se zabýváte v současnosti? Vím, ze jste na přelomu tohoto roku vydali album a prodelali nejaké změny v sestavě.

Musím Ťa trochu opraviť. Pre album ešte len hľadáme vydavateľa. Snáď sa nám to podarí v čo najkratšej dobe. Momentálne robíme nové skladby, cvičíme koncertný set, kde budú skladby z nového albumu. Dávame dokopy koncerty. Čo sa týka zostavy, tak tá je viac menej od roku 2006 stabilná. Zmena nastala na poste basáka. Začiatkom roku 2011 sa k nám pridal Matej, ktorý predtým hrabal do hrubých strún v kapele Moonfog a tak zaplátal ročnú dieru, ktorá zostala po bývalom basákovi.

A závěrečná otázka, jak to teďka máte s koncertama, kde všude na vas můžou lidi zajít?

Koncerty máme pravidelne a pokiaľ to situácia dovoľuje , tak hráme skoro každý víkend. Minimálne sú to však jedna -dve akcie do mesiaca. Všetky koncerty, informácie a novinky o nás a novom albume môžeš nájsť na našom BZ alebo FB profile. Ak má niekto záujem o našu kapelu stačí napísať a určite sa dohodneme.

Suburban Terrorist je hudba poctivě udělaná, vyhraná do poslední noty, tvrdá, rychlá, precizní. Oblíbil jsem si je během prvního poslechu. Neřekl bych, že by se z hlediska žánrové inovace jednalo o něco extra světoborného, ale o to v hudbě i Suburban Terrorist moc nejde, jde o to, že to je dobře zahrané, dobře se to poslouchá, dobře se na to křepčí. Troufám si tvrdit, že v našem slovanském středoevropském deathmetalovém prostoru patří Suburban Terrorist k tomu nejlepšímu, co zde můžeme zaslechnout. Američani mají své Cannibal Corpse a Deicide, my máme Suburban Terrorist! 😀  Takže rozhodně vyslechněte, jděte na ně, zapařte, dejte jim všechny své peníze, je to jedna z nejlepších věcí, které se můžete ve svých životech dopustit. A kapele přeju, ať jim to hraje jenom líp! Keep banging!

napsal Orgebanger

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s