Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Cover týdne – 8 bit methalll

Pokud patříte mezi naše čtenáře, je vám více jak dvacet let a občas volný čas zabíjíte nějakou tou pc, konzolovou, mobilní, či jinou hrou, pak je dnešní cover přímo pro Vás! Na youtube existuje strašná spousta předělávek všemožných skladeb, singlů a písní do osmibitové hudby. Většinou stačí do vyhledávače napsat „song xy 8 bit“ a vyjede Vám „seznam dlouhý jak cyp“, jak tady na Ostravsku říkáme. Takže je čistě na Vás, co si chcete poslechnout, ale abyste to měli jednodušší a pohodlnější, tak tady naházím všelijaké odkazy a ukázky, aby se neřeklo.

Prvním kanálem, který má hodně povedené kousky jsou 8bitsbrothers, příjemná i variabilita skladeb. Od Slayer, Death, přes Dream Theater, Eluveitie, Cradle of Filth, Dethklok, až po Beethovena a Lady Gagu. Pro dnešní ukázku jsem zvolili Crystal Mountain od Death, protože je prostě nejlepší a nezajímá mě, že jsme v coveru Death měli už několikrát. Hudbička jako stvořená třeba do Castlevanie.

Dalším podobným umělcem je 8bitmusician666. Ten má mnohem více metal-friendly skladby. Však posuďte sami, Lake Bodom od Children of Bodom by klidně mohl být podklad pro boss battle do nějakého Final Fantasy.

Autor: Nesthor

Reklamy

One response

  1. I like this shit!

    Říjen 17, 2011 (8:38 pm)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s