Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Hillbilly cover týdne – Hayseed Dixie

USA. Země neomezený možností. Velkoměsta, mrakodrapy…a na venkově rednecks a hillbillies. Famílie obývající zapadlé části země, žijící vlastním životním stylem podle svérázných pravidel. Často jen tak pro zábavu loví lidi, odstraňují nepohodlné cizince kteří otravují jejich komunitu. Incest, pytláctví, rasismu, morální zásady úplně odlišné těm našim a civilizovanost zhruba nulová… Prostě banda hnusných špinavých a blbých venkovanů, která je schopná úplně všeho. Takové dojmy budí rednecks a hillbillies v amerických seriálech a filmech, které jsem viděl.

Tahleta banda rednecks však má však kromě výše zmiňovaných ještě další zálibu – a tou je muzika. Hayseed Dixie začali svou kariéru albem A hillbilly tribute to AC/DC a jejich jméno je jenom slovní hříčka – [ejsí-dísí] = [hejsíd-diksí], chápete? Nevím jestli mají nějakou vlastní tvorbu, ale proslavili se především covery rockových a hardrockových songů, které hrají v typicky hillbillovském podání – akustické kytary, banjo, mandolína, občas nějaké housličky. Jsou považováni za zakladatele žánru rockgrass, což je kombinace rocku a bluegrass. Co je bluegrass nevím a vás to stejně nezajímá.


 
Ačkoliv doma v Americe nejsou úplně neznámí, více se kapela prosadila v Evropě – my Evropani holt máme rádi dobrou srandu a když je to spojeno s muzikou (a chlastem), tak ještě víc. Hayseed Dixie si zahráli na několika fesťácích, jeden pravidelný fesťák dokonce založili. O tom že jsou to dobří vyjebanci svědčí i to, že texty na novém album jsou všechny v Norštině. Je tam sice slyšet anglický přízvuk, ale jak to okomentoval jeden Nor: „je to lepší norština než jakou mluvíme my, když se ožereme.“ Ale další song raději anglicky.


 
No a abych to tady pro dnešek zabil, potěším vás ukrajinským folkovým coverem na Highway to Hell. Tahle banda vidláků to taky umí pořádně rozbalit. Počkejte si na grandiózní závěr „bicích“.  🙂

 

 

– Richaaarrrd

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s