Metly metlám! Psáno krví a sračkama, co život dal.

Methalll v českých rádiích

Možná to znáte. Musíte se vydat na dlouhou cestu autem, a protože Váš vehikl není zrovna nejmodernější, jediná možnost, jak po cestě nezešílet, je pustit si rádio. Bohužel v naších luzích a hájích není metal natolik uznávaný, abychom měli čistě metalové rádio, takže je třeba vymyslet nějaký kompromis. Naladit takovou rádiovou stanici, ze které Vám neslezou vlasy na hlavě a nevyhřezne konečník. Vybral jsem tedy několik rádiových stanic moravskoslezského kraje, které jsem měl tu „čest“ za poslední měsíc poslouchat a napíšu Vám, co si o nich myslím.

Rádio Impuls

– Co se týče programové skladby, tak pro mě je Impuls jednou z nejlepších voleb. Mají totiž výbornou publicistiku a zpravodajství, nemluvě o tom, že za ně kope Václav Moravec. Nicméně s hudbou to je horší. Přehršel českých písniček! Goťáka bych ještě snesl, Vondráčkovou za mlada se stisknutými zuby možná taky, ale třeba takového hýkavce Jandu a ukrákanou Zagorovou bytostně nenávidím. A nemyslete si, že je uslyšíte jenom JEDNOU denně. Přece jen Česká republika nemá tolik slavných hudebníků, takže dochází k neuvěřitelné repetitivnosti, která vede k tomu, že se ty staré české fláky z 60. let po současnost, hrají stále DOKOLA. Ano, mají program „československá rocková sobota“. Super nápad! Ale proč kurva československá?! To je furt Elán, Team, Olympic, Katapult, kexy a kokotiny. Zkrátka a dobře, na Impulsu zaslechnete samé skvělé věci od různých Michalů Davidů, Divokých Billů, Kryštofů a jiných píčovin. Metloš si poklidného headbangingu za volantem užije jen v několika světlých momentech, kdy do éteru pustí Střihavku, Brichtu nebo Schelingera. A ještě jedna věc – který pošuk vymyslel hesla: Písničky z Impulzovic krabičky a Fanda a jeho česká banda?! Obojí se v programu vyskytuje tak často, že spíše než upoutávku na následující program připomínají propagandu Josepha Goebbelse.

Index poslouchatelnosti: 2/5

Frekvence 1

– Na téhle stanici je jedna velice pozitivní věc. A to vtip a verbální pohotovost moderátorů. Poslouchat jejich hemzy je celkem sranda, a dokonce i Ruda z Ostravy, kterého normálně moc nemusím, tady je celkem vtipný pazgřivec. Další z moderátorů, Jiří Pomeje, navíc vyhrál titul „moderátor roku“ a i tohle o něčem svědčí. Časté rozhovory s celebritami nejsou nějakým strašným bulvárem a obecně je kvalita“moderátorství“ na Frekvenci dost vysoká. Co se hudby týče, tak naprostý zlatý střed. Hitovky starší i novější. Občas Ozzy nebo Guns n‘ Roses, pak samá Abba, Celine Dion, Anastacia a podobné věci, ke kterým mám naprosto šedý a neutrální postoj. Když už nic, tak mi alespoň nepřinášejí bolehlav a nespouští se mi krev z nosu.

Index poslouchatelnosti: 3/5

Rádio Čas

– Mrdka! Tipl bych, že je určená pro posluchače staré více jak třistapadesátdva let. Čas hraje nejvíce českých skladeb. Všude se tím chlubí, jako kdyby to bylo něco pozitivního. Stejně jako u Impulsu i tady se zhruba po dvou dnech poslouchání dostaví naprosto příšerná repetitivnost. Mluvené slovo je celkem v pohodě. Je to snůška různých keců o horoskopech, babské rady, zpovídání dětí ze školek, apod. Zpravodajství je docela slušné, plus ve čtvrtek klábosí s nějakou známou osobností, ale Hitlerův vynález – Každý pátek od půlnoci do půlnoci jen české hity! Tenhle nápad si vyžaduje káď s kyselinou. Jako vážně. Čtyřiadvacet hodin české hudby. Skladba má cca 3 minuty, dejme tomu, že 5 hodin zabírá reklama a zpravodajství a máme tady… zhruba třistaosmdesát písniček. Logika praví, že každého interpreta uslyšíte MINIMÁLNĚ dvakrát. Minimálně. V praxi to znamená, že dýchavičného Nedvěda Vám naserou pětkrát za sebou.

Index poslouchatelnosti 1/5

Rádio Helax

– Ó ano! Helax. Název vzniknuvší spojením slov Hell a Gutalax. Žádný zdravý, rozumný a normální metloš by NIKDY a za ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ neměl na tuto frekvenci vkročit. Není to o tom, že taneční hudbu nenávidím, nebo něco podobného. Já ji prostě nerozumím. Nechápu její smysl, nevím, proč by někdo chtěl něco takového dělat a vůbec. NE! Pominu-li teda hudební stránku rádia, která je naprosto mimo škály a stupnice poslouchatelnosti a člověku z ní vytéká mozek ušima, až se postupně promění ve slintajícícho troglodyta, zbývá mluvené slovo.

Které je úplně na zvladlý kokot. Aby byl Helax nejvíc cool a in, po každé skladbě se ozve trhaný, zkreslený hlas, který Vám anglicky představí interpreta a skladbu, která právě hrála. Naprosto hnusně afektovanou a debilní angličtinou. Stejně jako upoutávka na rádiovou frekvenci. „Rejdióů Híleks. Neun free point sevn ef éj em.“ Samozřejmě, že nátuře rádia odpovídají i anotace na nadcházející program, které jsou úplně dort s mrdkovou polevou, protože trvají asi pět vteřin a to se skládají třeba ze tří slov. Předvedu. „Sonar s Kmínem. S-s-sonar s K-k-kmínem. Sooooonaaaaar s Kmíííííínem. Sonar-Sonar-Sonar s K-k-kmínem. Sonar s Kmínem. Helax. PLEW-Plew-plew.“Jako kurva JÁ TO SLYŠEL NAPOPRVÉ! Nemluvě o tom, že se furt jedou bomby, furt se kalí (což je s podivem, když věková skupina, pro kterou je rádio určeno má asi tak patnáct) a furt se z repráků linou nějaké zkurvené ruchy, brumy a píčoviny.

Jediná nanominipozitivní věc je verbální pohotovost a um moderátorů. Mají celkem příjemný projev a některé vtipy jsou super. Ale to je zrnko zlata v moři hoven. Jo a ještě jedna věc. Na Helaxu je seriál Nekonečné rádionovely z Venezuely. Nevím, kdo to vymyslel, ale zasluhuje si vrazit smeták namočený v solném roztoku do prdele a posadit na trampolínu do jezdícího výtahu. Něco tak debilního jsem dlouho neslyšel. Humor na úrovni pomocné školy.

Nenávidím Helax. Bytostně ho nenávidím. A není to nenávist jen tak ledajaká. Je to černá nenávist. Ale ne obyčejně černá. Tmavší než černá. Je to speciální černá, kterou si musím nechat dovážet ze zahraničí. Dokonce musím ráno vstávat dřív, abych mohl Helax nenávidět, protože přes den na to není dostatek času.

Index poslouchatelnosti -píča/5

 

Rádio Hey

– Ano ano, české rockové rádio. Tady není moc co dodat. Jasně jedna z nejlepších voleb, ale nikoliv proto, že by bylo nějak super dobré, to spíš ostatní stanice jsou hrozné sračky. Jasně hudba je fajn, protože má alespoň elektrické kytary, ale snad každý musí být otrávený, když po stopadesáté druhé slyší AC/DC. Občas zaslechnete nějakou super věc, mnohdy i něco tvrdšího, ale většinou to jsou furt ty samé hity a pecky z 80. let, které stejně každý zná do zblbnutí. O reklamách neřeknu ani půl slova, protože to je nutné zlo každého privátního rádia a valná většina mluveného slova se týká sportu, což mě nechává chladnějším, než Kaddáfího tělo v mrazáku, a zbytek jsou klasické zprávy a doprava. Ještě pár let zpátky existoval pořad „metalhey“, který, jak jsem vyrozumněl, už nadále neexistuje. Takhle můžete na Hey zaslechnout extrémní metal jen velice zřídka.
Index poslouchatelnosti 3/5

 

Český rozhlas 3 Vltava

Metal ve své podstatě vychází z klasické hudby, takže české rádio, které hraje nejvíce klasické hudby, může být pro někoho dobrou volbou. Jenže Vltava je úplně vytržena mimo realitu. Člověk musí být hodně velký kulturní nadšenec a znalec, aby přežil akademické debaty, všelijakou moderní hudbu, divadelní hry, které jsou pro normálního smrtelníka příliš debilní auspávací hlas moderátorů, kteří se vyjadřují příliš étericky a odborně. Nicméně máte jistotu, že když začne hrát nějaká poslechovka, dalších pětačtyřicet minut neuslyšíte nic jiného. Žádnou zkurdupelskou reklamu, žádné přerušení, nic. Jen housličky, dřívka, bubínky, kontrabas, horny, harfy a jiné roztodivné nástroje. Všechny bez zkreslení.

Index poslouchatelnosti „žirafa“/5

 

To byl průřez několika rádiostanicemi. Pokud Vám tady chybí různé Evropy 2, zbytek Českých rozhlasů, Oriony a jiné hajzloviny, pak se nebojte do jejich rádiovln zabřednout sami. Já na to už nemám sílu. Stále tak zůstává nejlepší alternativou poslechu hudby v autě to, co si sami nahrajete. A že nemáte cd přehrávač, mp3, či jiné věci? USB mp3 přehrávač do auta, se dá pořídit od 500 korun. Což je jen malá cena za zachovaný zdravý rozum.

Autor: Nesthor

Reklamy

2 komentáře

  1. Hílex rejdijouuu!!! Mrdka ultimátní! Jinými slovy, já se budu držet poslechu Vltavy, žirafa / 5 je celkem dobré hodnocení, velmi výstižné. Koneckonců jízda na žirafě není pro každého 😀

    Říjen 24, 2011 (10:04 pm)

  2. mynameisMokosh_motofoko

    Máš adresu na Cukrárnu Helax? Že bych objednal dort s mrdkovou polevou k narozkám xD

    Říjen 31, 2013 (8:05 pm)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s